Ložiská do prepákovania

Více
27. dub 2018 17:04 #5276 od jasp
Odpověděl jasp pro téma Ložiská do prepákovania
co davate za tip vazeliny do prepakovani? Zacalo se mi ozyvat klepani, takze me ceka generalka podvozku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. dub 2019 11:34 #5750 od šene
Odpověděl šene pro téma Ložiská do prepákovania
Rozebral jsem přepákování a nastala klasická situace - ložiska, čepy, manžety.
Vše je tu dokonale popsáno.
Já vám nabídnu jak ušetřit za nákup nových čepů. Oba dva kratší čepy jsem vyrobil ze starých pístních čepu ze Š100 (mají povrch 18 a díru 10mm) stačí je zakrátit na potřebnou délku 25,40mm - použijete prostředek čepu, zaříznete z obou stran flexou a zarovnáte čela na soustruhu.
Dlouhé čepy jsem sehnal u maníka co repasuje klikové hřídele, jsou to na desetinu přesně pístní čepy z Jawy500. Pouze si musíte upravit průchozí šrouby z 12mm imbusu s lícovaným tělem a tělo stočit na vnitřní díru čepu.
Já měl díru 11,0 a 11,2mm. Na konci šroubu je 10mm závit aby to šlo sesadit.
Kosti jsem si heftnul svářečkou a zkalibroval na oba žádané průměry.
Čekám na dodání ložisek a budu skládat.

Snad to někomu pomůže - hodně zdaru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. dub 2019 12:49 #5751 od mates750
Odpověděl mates750 pro téma Ložiská do prepákovania
Ja by som potreboval video....nerozumiem. nexistuje piestny čap ktorý pasuje bez uprav ....no max tak zrezat flexou no radse sustruh....ale vonkajší a vnútorný priemer ze by sadol. A keď struny viete dať vyrobiť toto by nešlo ja by som zobral aj na 3 výmeny do zásob...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. dub 2019 15:18 - 11. dub 2019 18:03 #5752 od šene
Odpověděl šene pro téma Ložiská do prepákovania
pro mates750:
úplně nerozumím, čemu nerozumíš :-)
pístní čep ze Škody 100-110, možná i 120 (pochybuji že by soudruzi inovovali výrobu) má průměr povrchu 18mm, průměr díry (je vrtaný) 10mm. Na délku zkrátíš, staré šrouby použiješ.
Pístní čep z Jawy500 má průměr povrchu 18mm, vrtaná díra je 11-11,2mm ale může být i jinak pokud seženeš druhovýrobu. Délka čepu je naprosto shodná s těmi originál z Aprilie (prostě zázračná shoda) Šrouby musíš upravit podle pístního čepu, protože jej neodvrtáš (nezkoušel jsem plátovaný SK vrták). Bylo pro mě snazší upravit si nové šrouby.
Původní šrouby jsou 10mm a ty by v díře pístního čepu lítaly "jak vandrák v pytli", proto ta úprava 12 imbusu.
Poslední změna: 11. dub 2019 18:03 uživatelem šene.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. dub 2019 17:58 #5753 od šene
Odpověděl šene pro téma Ložiská do prepákovania
Ještě dovětek, nabízím řešení jak ušetřit za nákup čepů. Nezajišťuji shánění čepů. Pokud by snad někdo neměl možnost si nechat udělat soustružnické práce, jsem ochoten provést úpravy čepů a šroubů, to určitě jo. I když dnes už je určitě v okolí každého z nás nějaký soustruh s šikovným soustružníkem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2019 10:53 #5757 od mates750
Odpověděl mates750 pro téma Ložiská do prepákovania
No uz som pochopil....darmo mi s klubu menej inteligentných ....snami trpezlivo....tak som hladal...
www.lv-diely.sk/Kompletny-piest-Honda-GX270-d6987.htm
Čap pozrite...kolko by stoho vyšlo čapov

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.708 sekund
Powered by Kunena fórum