BUDÍKY

Více
19. čvc 2016 04:25 #4182 od Falcon666
Odpověděl Falcon666 pro téma BUDÍKY
Nebude to niečo iné? Vynulované km na tachu sú dobrá haluz...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čvc 2016 21:04 #4184 od FonziETV
Odpověděl FonziETV pro téma BUDÍKY
Vynulovalo se ti jen denní počítadlo, ne? To se vynuluje vždy při odpojení napájení. Projdi ty dvě 30A pojistky vzadu v kastlíku pod spolujezdcovým sedlem. Jinak je potřeba hledat s měřákem. Tohle dělá nějaký zaoxidovaný konektor, uhnilý drát, apod. A změř kolik to dobíjí. Taky možná příčina. Tak jak tak, problém je v napájení budíků. Podle schematu proměřit jestli tam jde napájení všude kam jít má. Ideálně si vem silnější (třeba 21W) žárovku, přiletuj na ni dráty a zkoušej to žárovkou. Při nulové zátěži tam napětí být může, ale pokud je tam někde přechoďák, tak pod zátěží může hodně spadnout a robí to pak takové kokotiny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čvc 2016 11:51 #4186 od Falcon666
Odpověděl Falcon666 pro téma BUDÍKY
Vynulovalo mi celkový stav km na nulu a počíta to zle, po cca 30 km, asi 3-4 km.
Mám teraz na tachu cca 26 km - nová motorka :lol:
Vyzerá to ako na skrat, aj mi zdochol motor. Potom moto ožila a išla v pohode, len tacho a km nejdú.
Poistky som prezrel všetky, nastriekal kontoxom.
Všetko nasvedčuje snímaču . ručička rýchlosti niekedy chodí mierne hore-dole v rozmedzí 10-15 km/h. Len či je to naozaj to "lacné" čidlo - od 125€ origo.
Dobíjanie ide dobre, okolo 13,4-13,8 V pri zapnutých svetlách, bez nich okolo 14V.
Predošlý majiteľ si urobil maličký budík napätia, tak mi to ukazuje hodnotu v reálnom čase.
Buď mi niekde natiekla voda počas jazdy v daždi, alebo odišlo to čidlo rýchlosti, alebo je zrada inde. Ešte sa s tým budem zabávať a premeriam, čo sa bude dať.
Chcem hlavne vylúčiť všetko ostatné, kým sa odhodlám kúpiť snímač-čidlo.
Boli názory, že mi odišla riadiačka, ale to si nemyslím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čvc 2016 13:14 #4187 od FonziETV
Odpověděl FonziETV pro téma BUDÍKY
Kdyby ti odešla ŘJ tak nejedeš. A navíc ta nemá s palubkou nic společného. Zkus si od někoho to čidlo půjčit a uvidíš...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čvc 2016 13:22 #4188 od Falcon666
Odpověděl Falcon666 pro téma BUDÍKY
No, jo...už len vybrať z toho davu Caponorďákov, od ktorého si ten snímač požičiam :laugh:
Do cca 60-100 km by som docestoval k niekomu, len neviem o nikom.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čvc 2016 13:58 #4189 od Majkel
Odpověděl Majkel pro téma BUDÍKY
Ku mne to mas blizko. Len neviem kolko toho treba odstrojit, resp. ako daleko je najblizsi konektor od toho snimaca, aby to slo rozpojit a prehodit.

Podla mna je aj tak problem v nizkom/nestabilnom napati v palubovke, alebo nejaky nedokonaly spoj plosaku, popripade skrat. Pocitadlo km, ti predsa nevynuluje vadny snimac rychlosti :huh:

Skor sa obavam ze ti do budikov natiekla voda a sposobila uz asi nenavratnu skodu (sudim podla tych km). Ale ktovie, treba k tomu sadnut vytlacit schemu a merat a merat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.646 sekund
Powered by Kunena fórum