Relé startéru

Více
07. kvě 2018 03:24 #5300 od Sestym3e
Odpověděl Sestym3e pro téma Relé startéru
Ahoj,je stale aktualni prodej relatka?Ja ho ted bral u wemoto a po prvni jizde slo do kytek a motorka startovala i bez klicku ve spinacce.Desnej zazitek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2018 06:18 #5303 od zdemal
Odpověděl zdemal pro téma Relé startéru
Převzato ze zahraničního fóra:

STARTER RELAY (SOLONOID): Caponord can also use Yamaha Virago starter
Solonoid (relay) part # 4KD-81940-00. These are 100Amp relays which is what is
supposed to be in Capo instead of 50A found in some models.

NEW!!!! Aprilia starter relay Part # AP 8112927 made by Hitachi and is 150A.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. pro 2019 22:36 #6001 od Nonni
Odpověděl Nonni pro téma Relé startéru
Já bych s dovolením také k tomu startovacímu relé pod sedlem něco přidal.
Mně taktéž začal caponord startovat zničehož nic a to za jízdy, aniž bych mačkal startovací tlačítko, pochopitelně, vždyť jsem už jel a hlavně, aniž bych cokoliv věděl !
Vraceli jsme se na něm se ženou z Chorvatska, byla už tma jak v ranci a nějakých dvacet km před domovem začal motor ztrácet tah, světlo svítilo jak bludička a po vymáčknutí spojky a ubrání plynu motor zdechl a nastala okamžitá tma, jako bys uříz kabely od baterky.
Na druhý den, už v dílně, jsem tu mrtvou baterku vyndal, pomalu ji zas nabil do plné kapacity a začal připojovat zpátky do motorky což se projevilo tím, že se zajiskřilo a začalo startovat aníž by v zapalování vůbec byly klíčky, natož někdo mačkal tlačítko na řidítkách, zkrátka jen tak, samo od sebe !
Podsedlové relé jsem teda vyndal s tím že je trvale sepnuté, nejspíš spečené kontakty ale na ponku vesele cvakalo, propojovalo, odpojovalo a tvářilo se v nejlepším pořádku a také bylo téměř nové, od předchozího vlastníka Caponorda. Staré relé jsem dostal přibalené v náhradních dílech při koupi takže se už v nedávné minulosti něco takového dělo.
A děje zas.
Od té doby mám Caponorda takhle rozebranýho a pořádně nevím co dělat.
Vyměnit skoro nové relé za nové relé to samé anebo jiné ?
Natáhnout z relé dva dráty k extra kontrolkám dopředu, jeden z ovládání (napětí po stisknutí tlačítka na řidítkách) abych věděl jestli vítr nefouká tam odsud a druhý na výstupu do startéru, to aby bylo zřejmé že se opět točí kdy nemá ?
Každopádně se mi to relé jeví být jako nedůvěryhodný prvek a nevím nevím, zda mezi něj a startér nedám nějaký sofort odpojovač pro případ další recidivy kterou by mi ty dvě výše uvedené kontrolky nahlásily..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. led 2020 19:36 #6002 od igor
Odpověděl igor pro téma Relé startéru
Neviem ci tie rele niesu poddimenzovane to iste sa mi stalo na rsv,od vtedy mam druheho caponorda,a na oboch som si dorobil kontrolku na starter aby som videl ci to neostane po starte zalepene.inac uz som hladal nejaku nahradu za start rele a nasiel som odpojovacie rele westech 200A kratkodobo az 600A len este som to neriesil zatial mi to funguje.a stoji len nejakych 16eur,takze ak by som mal kupit rele tak asi by som vyskusal to.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2020 08:48 #6003 od Falcon666
Odpověděl Falcon666 pro téma Relé startéru
Nemáte niekto na predaj? Kým si kúpim na nete.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2020 11:06 #6004 od Jardas
Odpověděl Jardas pro téma Relé startéru
To je jednoduchý.Tyhle relé jsou k mání z Číny za pár korun (cca 150Kč.).Vevnitř vypadají docela kvalitně až na jednu věc.Místo kovové hřídelky je tam plastová a ta se roztaví.Tyto relé jsem měl dvě a obě měly stejný průběh jako ten tvůj.Takže jsem koupil z Wemota nový,cca 1400Kč.a je pokoj.Pozor,z Wemota je taky z Číny ale od jiné firmy a to funguje dobře.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.596 sekund
Powered by Kunena fórum