Relé startéru

Více
06. čvn 2017 05:22 #4629 od findejs1310
Odpověděl findejs1310 pro téma Relé startéru
Zdarec
Nebudu cist vsechny odpovedi a tak jen napisu
ze i opalene kontakty se muzou nekdy vice a nekdy mene spojit a tak to nekdy startuje lip nekdy blbe a nakonec vubec.
Podle toho kolik tam zrovna tou skulinou protece proudu potrebneho k roztoceni starteru.
Pokud chces jednoduse odhalit rele tak zapni klicek zapni chcipak a spoj na prasaka hlavni kontakty rele primo na tech maticich treba sroubovakem.pokud bude tocit vzdy stejne je to rele.
Pokud nebude tak holt budes muset zkontrolovat spoje na tech silovych vodicich.
Jura
Poděkovali: dino

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čvn 2017 05:30 #4630 od FonziETV
Odpověděl FonziETV pro téma Relé startéru

dino napsal: OK. Dík za vyčerpávající odpověď. Tu vytisknu a skočím s tím za elektrikářem, ať to proměří. Ten stykač cvaká a vždycky cvakal a kontrolka neutrálu vždycky jakoby pohasla při stisknutí tlačítka startéru. Znamená to tedy, že ten stykač bude v hajzlu, resp. ty spálený kontakty na něm, a nemám už to hledat jinde?? Jenom mě prosím tě zkus jako laikovi vysvětlit, proč to prostě někdy nastartuje a někdy prostě ne, aniž bych se v něčem hrabal. To prostě nechápu. :S Dík.


Pokud zmacknes tlacitko a ve stykaci cvakne, ale starterem to ani naznakem nehne, je na 99% v tahu ten stykac. To 1% by mohl byt jeste nekde uvolneny nebo zaoxidovany kabel ke starteru. To pro jistotu zkontroluj, ale tomu moc nedavam. Nekdy to natoci a nekdy ne, protoze ty kontakty jak jsou opalene, nekdy proste na sebe prilehnou vodivou casti a sepnou a nekdy tou zaoxidovanou a nesepnou. Nejsou nijak presne vedene nebo neco, takze zalezi jak se ten stykac zatrepe :-) V pripade nouze nastartujes treba sroubovakem, kdyz ho vrazis mezi ty dva kontakty (matky M6) na tom stykaci a spojis je.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čvn 2017 07:49 #4632 od dino
Odpověděl dino pro téma Relé startéru
OK, dík za rady, vypadá to fakt na ten stykač. Můžeš doporučit, kde ho mám objednat? Dík. Btw. ještě jedna otázka. Můžeš mě doporučit obutí na Capo? 50% on, 50% off. Na Africe jsem obouval Mitas 09, ale to sme jezdili dost off. Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čvn 2017 14:09 #4633 od FonziETV
Odpověděl FonziETV pro téma Relé startéru
Třeba tady:
eshop.apriliatech.cz/556-spinaci-rele.html

nebo

www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork...rd+2001-2003/360544/

Nekupuj žádnou Čínu. Mívají kontakty z nekvalitní mědi a rychle se opalují. Já dávám vždycky originál. Vím že u Caponorda je ten originál hodně na hraně s proudem, ale zatím jsem nenarazil na silnější relé, které by tam šlo bez větších úprav okolí nacpat. Když je silnější, je většinou i o dost větší a prostoru okolo místa kde je umístěné moc není. A když to původní tam vydrželo 13 let, tak tohle aspoň tolik dá taky :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čvn 2017 18:12 #4636 od LuDom
Odpověděl LuDom pro téma Relé startéru
Skús pozreť v servisoch na skutre. Ja som zohnal pred dvoma mesiacmi v Scootlande v Brne, ako nové za 400,-. Presne ten istý model ako je originál 150A sa používa aj v skútroch, Hitaši. Tam nedostáva taký záhul, takže vydrží v poho ďaľších X rokov.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čvn 2017 07:46 #4640 od Falcon666
Odpověděl Falcon666 pro téma Relé startéru
Včera som nestihol, ale po dvoch dňoch to štartuje bez problémov. Na štartovacom relé som napätie nemeral, ale vyčistil som kontakty na tom relátku 12V/30A, znova pripojil tak, aby boli napevno, popozeral konektory, ktoré sa chystám vyhodiť a spojiť káble napevno, a štartovanie bez problémov.
Skúšal som aj na stýkači aj na relátku spojiť kontakty natvrdo a štartovalo to.
Počkám ešte pár dní, má mi prísť aj regulátor VAPE R106-2 a potom to znova pozriem.
Mám teraz VAPE R106-1, ale napätie na meráčiku kolíše.
Takže jeden-dva dni ešte počkám a uvidím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.673 sekund
Powered by Kunena fórum